Budakörnyéki iránytű E-mail Keresés


I. Nemzetiségi Ki mit tud?

Kultúra > Zsámbék

2009-08-13


Nagyszabású, három napon át tartó rendezvénynek adott otthont a Zsámbéki Művelődési Ház. Az idén első alkalommal meghirdetett Nemzetiségi “Ki mit tud?" lehetőséget nyújtott a Zsámbéki-medencében élő német, szlovák, roma, szerb, ruszin, románok, örmény, görög és lengyel óvodás és általános iskolás gyermekeknek, hogy megmutathassák tehetségüket, tudásukat, hagyományaikat anyanyelvükön, vers/próza, ének/zene és néptánc kategóriákban. A rendezvényt a Kulturális Turizmus Évében a Zsámbéki-medence Idegenforgalmi Egyesület szervezte.

Nevezhettek a Zsámbéki-medence, a Pilis-Buda-Zsámbék Többcélú Kistérségi Társulás, a Tétényi-fennsík és Benta-patak völgye településeinek gyermekei. A három korcsoportból 465 fő versenyző jelentkezett összesen 139 produkcióval. Öt nemzetiség (görög, német, roma, szerb, szlovák), 16 település (Budajenő, Budaörs, Etyek, Esztergom, Piliscsév, Pilisvörösvár, Perbál, Pilisszántó, Pilisszentiván, Pilisszentkereszt, Pilisszentlélek, Solymár, Százhalombatta, Tárnok, Törökbálint, Zsámbék) és 26 intézmény képviseletében, így az eredetileg egyetlen délutánra tervezett rendezvény három teljes napot vett igénybe.
          A zsűri tagjai voltak Bognárné Donovitz Mária, a zsámbéki Német Kisebbségi Önkormányzat és a Zsámbéki Műemlékeket és Hagyományokat Õrző Kör elnöke; Király Katalin , a szegedi Szlovák Közművelődési Központ igazgatója, etnológus; Vengrinyák Edit és Kánákis Leszter a Magyarországi Görögök Országos Önkormányzatától, Budapestről; Feltnerné Vinhart Ildikó, az Észak-magyarországi Német Önkormányzatok Szövetsége Egyesület elnöke Budaörsről és Mátyás Irén, a Zsámbéki-medence Idegenforgalmi Egyesület szakmai vezetője, a Zsámbéki Művelődési Ház igazgatója.

A végeredmény:
Óvodások
VERS-PRÓZA
I. Pongrácz Rosanna, Budaörs, Csicsergő Óvoda
I. Pilisszántói Napköziotthonos Óvoda, Répamese
II. és a megosztott III. helyezett Füzi Eszter Teréz, Kálózi Magdolna és Dobos Bea a pilisvörösvári Ligeti Cseperedő Óvodából.
ÉNEK-ZENE
I. Agárdi Bendegúz Aposztolosz, Törökbálint, Bóbita Óvoda
I. Pilisszántói Napköziotthonos Óvoda, Tavaszköszöntő dal
II. Bányai Léna, Pilisvörösvári Ligeti Cseperedő Óvoda
NÉPTÁNC
I. Zippel-Zappel Óvoda, Budaörs
II. Pilisszántói Napköziotthonos Óvoda, középső csoport
II. Pilisvörösvári Ligeti Cseperedő Óvoda, Hápi Csoport
III. Csicsergő Óvoda, Budaörs

Alsó-tagozatosok
VERS/PRÓZA
I. Racsmány Botond 2a, Budaörs, Mindszenty
I. Haupt Márk 1c, Zsámbék, Zichy Miklós Ált.Isk.
I. Hutka Jázmin 2.o., Tárnok, II. Rákóczi Ferenc Ált.Isk.,
II. Kálmán Bence 2a, Budaörs, Mindszenty
III. Horváth Áron 4a, Budaörs, Mindszenty
ÉNEK/ZENE
I. Csoportos ének, Havas V. Eduárd, Tegscherer Zsófia, Veres Katinka, Tömő Ákos, Surányi Viki, Gyöngyösi Veronika, 2a, Budaörs, Mindszenty
I. Csoportos ének, 20 fős kórus, Budaörs, Mindszenty
I. Egyéni, Pongrácz Lilián 3b, Budaörs, Mindszenty
I. Egyéni, Horváth Petra 3b, Budaörs, Mindszenty
I. Hangszeres zene, Sándor Norbert 4a, klarinét, Zsámbék, Vujicsics Tihamér AMI
II. Egyéni, Szíjártó Hajnalka 4a, Budaörs, Mindszenty
II. Egyéni hangszer, Gluck Laura, harmonika, Pilisszentkereszti Szlovák Nemz.Ált.Isk.,
II. Pilisvörösvári Vásártéri Iskola: 3a + Selmeczi Anna, Botzheim Áron, Zsarnóczi Alíz, Christkindl
II. Csoportos, Surányi Dani, Várhidy Kinga, Székely Anna, Tóth Bálint, Almási Anna, Lakatos Dóri, 1.a,  Budaörs, Mindszenty
III. Kollár Dávid 4a, egyéni ének, Zsámbék, Zichy Miklós Ált Isk.
III. Welker Zsuzsi és Lakatos Dóri, 1. a., csop.ének, Budaörs, Mindszenty
III. Castagna Eszter 2.o. és  Bors Luca Éva 3.o., Budajenői Ált.Isk.
NÉPTÁNC
I. Zichy Miklós Ált Isk. 1.a. 
KÜLÖN DÍJ
Brémai muzsikusok, Zichy Miklós Ált.Isk., Zsámbék, 4a.
Kuszmann Nóra, Budaörs, Mindszenty József Róm.Kat.Isk., pedagógiai munkájáért

Felső tagozat:
VERS /PRÓZA
I.  Pulai Krisztián, Pilisszentiváni Német Ált.Isk.
I. Salló Judit, Budaörs, Mindszenty
II. Peller Dorottya, Budaörs Mindszenty
II. Bors Tamás 7.o., Zsámbék, Zichy Ált.Isk.
III. Göbel Luca 8.o., Törökbálint, Zimándy Ignác Ált.Isk.
III        Füstös János, Budaörs Mindszenty
ÉNEK/ZENE
SZÓLÓ ÉNEK
I. Szíjártó Boglárka, Budaörs, Mindszenty
II. Licsik Noémi, Pilisszántó, Szlovák Ált.Isk.
ÉNEK DUÓ
I. Szíjjártó Boglárka és Hajnalka, Mindszenty
II. Mirk Szilvia és Szőnyi Rebeka, Pilisvörösvár, Német Ált.Isk.
III. Molnár Virág és Milbich Annamária, Pilisszentiváni Német Ált.Isk.
CSOP.ÉNEK
I. Budaörs, Mindszenty József Róm.Kat.Isk
II. Pilisszentkereszti Szlovák Ált. Isk., 6.o.
II         Budaörs, Mindszenty, 8.o.
ZENE
I. Sturcz Gergely, Zsámbék, Vujicsics Tihamér AMI Zsámbéki Tagintézménye
NÉPTÁNC
I. Pántlika Szlovák Néptáncegyüttes, Pilisszántó, Szlovák Ált. Isk.
I. Százhalombatta, a Görög Kisebbségi Önkormányzat tánccsoportja
A zsűri díját a Romani Jag-Cigánytűz Zenekar és Tánccsoport, Esztergom-kv. Féja Géza Közösségi Ház kapta.
A nagy érdeklődésre és a számtalan pozitív visszajelzésre való tekintettel már biztos, hogy a vetélkedő a következő évben is megrendezik. Remélhetőleg egy hosszan élő, szép hagyomány kezdete lesz…


Vissza