Budakörnyéki iránytű E-mail Keresés


Templomépítő nemzedék

> Páty

2005-12-01


A pátyi római katolikus hívek – mint más nemzetek az évezredek során – Istennek méltó templomot szeretnének emelni. A jelenlegi, méreténél fogva kis templom, valaha művelődési házként szolgált.A pátyi egyházközség az égiekben, különösen a falu védőszentjének Szent Imrének a közbenjárásában bízva nagy feladat előtt áll. Új és nagyobb templomot épít a Templom dombon. Az alapok megépítését legkorábban 2006 tavaszán kezdhetik meg, az építkezés összköltsége várhatóan 200 és 300 millió Ft között lesz, melyből 100 millió körüli összeg – készpénz, ill. egyéb ingó és ingatlan vagyon formájában – már rendelkezésre áll.

A többit adományokból gyűjtik.

Tisztelt olvasó! Felekezeti hovatartozástól függetlenül, amenynyiben lehetősége engedi, kérem, támogassa a templomépítés céljára létrehozott alapítványt és legyen Ön is templomépítő, mint ahogy: “... az Úrnak része az ő népe.”

(Mózes 32,9)

Az alapítványon keresztül minden anyagi és egyéb segítséget nagy szeretettel fogadnak és hálásan köszönnek a pátyi egyházközség tagjai.

Pátyi Római Katolikus Templomért Alapítvány, 2071 Páty, Rákóczi F. u. 46.

Bankszámlaszám:

64500027-13400022.

(A Pátyon megjelenő példányokban alapítványi csekket helyeztünk el!)


Vissza

iranytu-cimlap-2021-3.jpg